Monday , 23 April 2018

Arkivat e etiketimeve thote

Nëpër rrugët e kryeqytetit me luanin mbi veturë, pronari thotë se po e dërgonte tek veterineri (Video)

Një video e publikuar në internet tregon momentin kur një veturë, në të cilën gjendej edhe një luan po shëtitej rrugëve.Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet për disa pamje të marra në kryeqytetin pakistanez, Karachi.Po sipas medieve të huaja, pasi këto pamje janë publikuar në rrjetet sociale, ka …

Artikulli i plotë »

Haradinaj i bindur se do të bëhet kryeministër, thotë se Kurti po i mashtron qytetarët

Ndonëse jo me një fitore të pritur, koalicioni PAN është fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Kandidati për kryeministër i këtij koalicioni, Ramush Haradinaj, gjatë nje interviste në Rubikon të KTV’së, është zotuar se në javën e parë pas certifikimit të rezultateve do të krijojnë qeverinë e re. Numrin e …

Artikulli i plotë »

Ndryshojnë krejtësisht gjërat për koalicionin LDK-LVV, ja çka thotë tash Rexhep Selimi

Rexhep Selimi, dikur anëtar i AAK-së, e aktualisht pjesë e Vetëvendosjes, kishte braktisur partinë e Haradinajt për t’iu bashkuar më vonë asaj të Albin Kurtit, për shkak të koalicionit që u lidh në vitin 2004 në mes të Ibrahim Rugovës dhe liderit të AAK-së. Selimi atëkohë, e kishte konsideruar të …

Artikulli i plotë »

Shkencëtarët zbulojnë çfarë thotë forma e buzëve për ju

Shkencëtarët dhe fizionomistët konsiderojnë se buzët janë veçoria më e rëndësishme të cilave duhet t’u kushtojmë vëmendje kur provojmë të përcaktojmë karakterin e dikujt. Ne i shprehim mendimet në mënyrë verbale dhe duke bërë kështu ne zbulojmë karakterin tonë dhe veçoritë psikologjike. Më poshtë mund të lexoni se çfarë thotë …

Artikulli i plotë »