Monday , 23 April 2018

Arkivat e etiketimeve thote

Kjo grua mbipeshë rrezikon të vdesë, por thotë se do të hajë pa ndalur për ta arritur një synim (Video)

Një grua mbipeshë, e cila peshon 245 kilogramë, ka thënë se është duke i injoruar paralajmërimet e doktorëve për peshën e saj, pasi ajo dëshiron t’i ketë ijët më të mëdha në botë. Bobbi-Jo Westley, nga Pensilvania, ka kofshe 2.4 metra të gjera, por thotë se shpreson caku i saj …

Artikulli i plotë »

Kurti e quan Amerikën vrasëse për Kosovën, thotë se SHBA përdori bomba kimike në luftën e fundit (Foto)

Jo gjithkush është mirënjohes ndaj SHBA-ve, vendit më të fuqishëm në botë dhe ndaj vendit i cili shpëtoj miliona shqiptarë të Kosovës nga regjimi i ‘Kasapit të Ballkanit’, Slobodan Millosheviqit, shkruan Gazeta NewBorn. Ndonëse shumica absolute e qytetarëve të Kosovës dhe gjithë shqiptarët i janë mirënjohes Amerikës për ndihmën e …

Artikulli i plotë »

Më në fund reagon edhe Thaçi për lirimin e Lushtakut, befason të gjithë se çka thotë dhe si e quan

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka uruar Sami Lushtakun për shpalljen e pafajësisë së tij dhe lirimin nga të gjitha akuzat për të. Thaçi thotë se lufta për liri e UÇK-së është vlerë thelbësore e shtetit tonë. “Kjo vlerë, që nënkupton sakrificën e brezave të tërë për lirinë dhe …

Artikulli i plotë »

E fundit / Zgjedh një pendë dhe shiko çfarë thotë për ty

Në psikologji, nënndërgjegjja është pjesë e ndërgjegjes që në fakt nuk është në vetëdijen kryesore. Fjala “nënndërgjegje” përfaqëson një version të vjetër të fjalës frënge “subconscient” të përdorur nga psikologu Pierre Janet, i cili argumentoi se nën shtresat e funksioneve të mendimit kritik të mendjes së vetëdijshme, fshehët një vetëdije …

Artikulli i plotë »