Monday , 19 March 2018

Arkivat e etiketimeve shume

Kini kujdes nga ky Virus, sepse është vdekjeprurës dhe mund të përhapet shumë thjesht përmes frymëmarrjes

Hulumtuesit kanë deklaruar se ne mund të kalojmë në grip vetëm duke marrë frymë normalisht. Ekspertët paralajmërojnë se nuk është e mjaftueshme që thjesht të lani duart, duhet edhe të shmangim dikë që është i sëmurë. E vetmja mënyrë do të ishte dërgimi në shtëpi i atyre që vijnë me …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Ditë Zie për Kosovën, Shumë të lënduar dhe 5 të vdekur Shkaku Reshjet e mëdha të Borës (Pamje)

Ne nje aksident rrugore para pak minutash kane humbur jeten 5 persona,per tyre shumica te gjinis femrore,Aksidente tragjike pati ne rajonin e Freizajit dhe Dukagjinit. E gjith kjo erdhi nga Reshjet e Medha te Debores qe kapluan sod gjith teritorin e Kosoves:Ja dhe video e polote e aksidentit shtype reklamen …

Artikulli i plotë »

Lajm shumë i mirë për të gjithë ata që kanë patent shofer në Kosovë / Pamje

Me datën 2 janar 2018 u nënshkrua kontrata për projektin “e–testimi”, në mes të Ministrisë së Infrastrukturës dhe kompanisë përfituese “PBC” shpk.Në këtë kontratë parashihet kalimi i mbajtjës së provimit teorik për patent shofer nga forma manuale e deri tanishme, në atë elektronike, shkruan Gazeta NewBorn..per me shume kliko ne …

Artikulli i plotë »

Lajm shumë i mirë për të gjithë ata që kanë patent shofer në Kosovë (Video)

Mirëmbajtja dhe garancioni është paraparë për një periudhë tri vjeçare. Çmimi i kontratës kap vlerën e 239,898.98 €. Ky aplikacion do t’iu mundësojë kandidatëve të cilët i nënshtrohen provimit për patent shoferi në testimin teorik që në mënyrë elektronike (nëpërmes kompjuterit) të plotësojnë testin dhe të marrin rezultatin. Aplikacioni do …

Artikulli i plotë »

Askush nuk mund ta besojë si zgjohet çdo mëngjes Kjo grua 50 vjeçare qe duket shumë më e re!

Ju jeni me siguri të vetëdijshëm për atë që botox është – injeksionet komerciale janë përdorur nga miliona njerëz në mbarë botën për qëllime kozmetike. Sidoqoftë, botoksi nuk është për të gjithë, pasi ka një çmim mjaft të lartë dhe shumëllojshmëria e efekteve anësore të mundshme do të thotë që …

Artikulli i plotë »

Cili është personazhi i njohur shqiptar që la më shumë mbresa për Adela Xhamanin?

Vdekja e papritur e gazetares Adelajda Xhamani është klasifikuar nga Policia si vdekje për shkaqe natyrore. Mjekët ligjorë, që bënë autopsinë mëngjesin e së dielës, paraprakisht dyshojnë për një arrest kardiak. Ndonëse raporti përfundimtar i mjekëve ligjorë pritet të dalë brenda dy javësh, nga analizat paraprake nuk rezulton të jenë …

Artikulli i plotë »