Saturday , 17 March 2018

Arkivat e etiketimeve shqiptare

“Kobrat” Shqiptare paraqiten në kufirin me Maqedoninë (Foto)

“Mirmëngjesi nga kufiri me Maqedoninë”. Me këtë përshendetje e kanë filluar sot ditën pjesëtarët e njësitit special ushtarak “Kobra” të Armatës së Republikës së Shqipërisë dhe fotografitë i kanë postuar në Facebook, transmeton Gazeta Lajm. “Kobra godet e para”, shkruan pak më poshtë në gjuhën angleze. Kobrat janë një nga …

Artikulli i plotë »

Çmenden femrat për “8 Mars”, ja çfarë ndodhi dje në club-et shqiptare (Foto)

Striptistët meshkuj janë shndërruar tashmë në traditë për “8 Mars”, e po ashtu edhe festat e çmendura të femrave shqiptare. Si çdo vit edhe ditën e djeshme vajzat dhe gratë janë “harbuar” në festa të çmendura me meshkujt që zhvishen e stimulojnë akte seksuale në publik. Megjithatë, ndryshe nga vitet …

Artikulli i plotë »

Mediat italiane rrëfim për dy fëmijë shqiptarë: Ja si ulërinin pasi vizituan varrin e nënës

Mediet italiane kanë raportuar sot një histori të dhimbshme për fatin e një familje shqiptare, ku babai i dy fëmijëve i keqtrajtonte, madje rrihte edhe gruan e tij të sëmurë me tumor edhe gjatë kimioterapisë. Mediat italiane raportojnë se 43-vjecari shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, e …

Artikulli i plotë »

Gjermani: Dy shqiptarë hyjnë përmes flakëve dhe shpëtojnë të moshuarin

Në një zjarr që ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në një punëtori në Eichfeld, një person ka marrë lëndime të rënda si pasojë e djegies dhe gazit helmues. Zjarri është përhapur edhe në shtëpitë në fqinjësi ndërsa shuarja e tij, sipas policisë pritet të zgjasë gjatë gjithë natës, shkruan eisfeldernachrichten.de. …

Artikulli i plotë »

Një lajm i rëndësishëm për emigrantët shqiptarë

Për të gjitha shërbimet konsullore që nga janari 2017 shqiptarët që banojnë jashtë vendit kanë mundësi t’i kryerjen veprimet online, përmes të ashtuquajturit sistemi SHKO. Kjo është një platformë elektronike e krijuar nga Ministria e Jashtme për të ofruar procedura të thjeshtësuara dhe me mekanizma mjaft transparente. Shërbimet që përfshihen …

Artikulli i plotë »