Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve shqiptar

Zaev çmend Maqedoninë, deputeti shqiptar i Besës meriton respekt të madh sepse…

LSDM-së, Zoran Zaev në emisionin “Top Tema” në Tv Tema ka thënë se deputeti shqiptar i Besës, Zeqirja Ibrahmi meriton respekt të madh. Sipas tij, ai është një trim i vërtet pasi që këndoi himnin e shqiptarqve, transmeton Indeksonline. Zaev citoi Ibrahimin duke thënë “Maqedonia nuk i përket vetëm maqedonëve”.

Artikulli i plotë »

Le të ‘harrohet’ dhuna e mbrëmshme,shiko se çka bëri deputeti Shqiptar ne kuvend te maqedonis (VIDEO)

Deputeti shqiptar i Besës, Zeqirja Ibrahmi, ka kënduar sot himnin kombëtar shqiptar në Kuvendin e Maqedonisë. Deputeti i LSDM-së Oliver Spasovski kërkoi që shumica e re të ngrihet në këmbë për të marrë në duar institucionin. Ndërsa Krste Mukovski nga VMRO-DPMNE-ja, papritur filloi të këndojë himnin e Maqedonisë që bëri …

Artikulli i plotë »

Rrëfimi rrënqethës i gazetares maqedonase: Kur e pashë deputetin shqiptar plot gjak, mendova se kishte vdekur

Gazetarja e televizionit “24 Vesti” Dushica Mërgja, ka qenë dëshmitare e okulare e sulmit të huliganëve ndaj kryetarit të LR-PDSH-së, Zijadin Sela. Ajo ka parë sulmuesit që hynë në Parlamentin e Maqedonisë dhe filluan te godisnin deputetët shqiptare. “Mendova se është i vdekur. E godisnin me shqelma, me karrige, me …

Artikulli i plotë »

‘Dridhet’ parlamenti i Maqedonisë, deputeti këndon himnin shqiptar në foltore [VIDEO]

Pas këndimit të himnit maqedonas në kuvend, deputeti nga radhët shqiptare, Zeqirja Ibrahimi, ka kënduar himnin në gjuhën shqipe. “Nëse e lëshoni ju himnin tuaj maqedon edhe unë do ta këndoj himnin tim shqip”, tha deputeti i Lëvizjes Besa, Zeqirja Ibrahimi, në foltoren e Parlamentit maqedon, shkruan gazeta lajm, raporton …

Artikulli i plotë »