Wednesday , 25 April 2018

Arkivat e etiketimeve shihni

FOTO/ Në avion ndodh gjithçka, do të mbeteni me të vërtetë pa fjalë kur t’i shihni

FOTO/ Në avion ndodh gjithçka, do të mbeteni me të vërtetë pa fjalë kTë gjendur në këto rrethana shumë udhëtarë bëjnë edhe gjeste të çuditshme nga këmbët e zhveshura tek çiftet që hidhen mbi njëri-tjetrin.Të çuditur nga këto gjeste udhëtarë të tjerë i kanë fotografuar ato për t’i shpërndarë më …

Artikulli i plotë »

A e keni pyetur ndonjëherë veten se si bëhen çamçakëzët ? Pasi ta shihni nuk do t’i hani më… (Video)

Disa gjëra duken nga jashtë aq të thjeshta e aq të shijshme kur bëhet fjalë për ushqim, mirëpo nëse vëmë mendjen te përbërja e tyre, vërtetë mbetemi pa fjalë, shkruan revista Kosovarja. Çamçakëzët janë padyshim ndër gjërat më të shitura dhe çdo i dyti person i mban me vete, mirëpo …

Artikulli i plotë »

Testi që po ‘çmend’ njerëzit, kafsha e parë që shihni në foto zbulon të fshehtat e karakterit tuaj (FOTO)

Besojmë se shumë prej jush ju ka ndodhur të shihni në rrjete sociale foto, quize dhe teste të ndryshme psikologjike, të cila ju ftojnë të zgjidhni enigma ose thjesht të luani për pak minuta. Shumë prej tyre janë vërtetë argëtuese dhe ju tundojnë të provoni njohuritë që keni, prandaj përse …

Artikulli i plotë »

Celulari juaj regjistron fshehurazi ku shkoni? Ja si mund ta shihni (FOTO)

Nuk ka rëndësi nëse keni një celular “iOS” apo “Android”, pasi receptorët e telefonit mund të shohin se ku shkoni, dhe të regjistrojnë të gjithë informacionin. Të dhënat shërbejnë si një mënyrë për t’ju kujtuar se ku keni qenë ekzaktësisht. Gjithashtu, kjo lejon telefonat celularë t’ju japin informacion, duke ditur …

Artikulli i plotë »

Kush duhet të shpallet fajtor? Shihni këtë aksident të tmerrshëm dhe vlerësojeni ju! |VIDEO|

Shpeshherë vozitësit ballafaqohen në një situatë kur në semaforin para tyre shfaqet drita e verdhë dhe ata janë duke lëvizur në tentim për të kaluar udhëkryqin. Në rrethana të tilla, përcjell Telegrafi, shpeshherë duhet të jemi të kujdesshëm, sepse në të tilla raste mund të ballafaqohemi në rreziqe nga të …

Artikulli i plotë »