Friday , 23 March 2018

Arkivat e etiketimeve pamje

Një serb tenton ta vras një ushtar të UÇK-së, por i ndodhi “e papritura” (Pamje)

Në qershor të vitit 1999, në qendër të Prishtinës kishte ndodhur një incindet i jashtëzakoshem ku tre serbë donin ta vrsinin një shqiptar, pjestar UÇK-së.Një serb vazhdonte të qëllonte me pistoletë nga dritarja e ndërteseës në drejtim të shqiptarit i cili ishte fshehur pas makinës së tij. Një tjetër serb …

Artikulli i plotë »

Milaim Zeka e publikon ‘top sekretin’ e Hashim Thaçit, ja reagimi tij (Pamje)

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka, ka reaguar lidhur me vizen e amerikane për kryeministrin Haradinaj, shkruan Gazeta NewBorn. Madje ai e ka përmendur edhe një gjë të cilën presidenti, ish-atëher kryeministri i vendit e kishte thënë në përgjimet e publikuara. Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi ta shikoni …

Artikulli i plotë »

Ekskluzive: Norvegjia kërkon punëtorë me 4500 euro në muaj, ja profesionet (Foto/Pamje)

Ekskluzive: Norvegjia kërkon punëtorë me 4500 euro në muaj, ja profesionet….Norvegjia është në kërkim të inxhinierëve, mësuesve (sidomos ata të shkencave natyrore), mjekëve dhe infermierëve, shoferëve të autobusëve, kuzhinierëve dhe kamerierëve. Zyra evropiane për punësim eures ka publikuar raportin ku thuhet se punëtorëve në profesionet e përmendura në lartë, u …

Artikulli i plotë »