Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve ndodhi

E pabesueshme: Ky Mercedes-Benz SLR McLaren lihet i braktisur për gjashtë vjet, çfarë ndodhi me këtë makinë bishë do mbeteni pa fjalë…(Foto)

Policia në Çeki e ka konfiskuar gjatë vitit 2011 një makinë të rrallë, që i përkiste një mashtruesi financiar i cili kishte bërë një varg shkeljesh ekonomike. Mirëpo, në vend se ta shitet apo të vihet në funksion, Mercedes-Benz SLR McLaren ka mbetur i parkuar për gjashtë vjet, duke marrë …

Artikulli i plotë »

Djaloshin e kafshoi qeni i tërbuar dhe mbeti i vdekur, cfarë ndodhi me të ditën e varrimit do të mbeteni pa fjalë!

Në Indi ka ndodhur një ngjarje e pazakontë ,që është bërë kryetemë në mediat lokale. Kumar Marvada 17-vjeç ishte zgjuar gjatë varrimit të tij, duke i shokuar qindra njerëz që merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit, transmeton Telegrafi. Atë e kishte kafshuar një qen i tërbuar, ku si pasojë ishte …

Artikulli i plotë »

E jashtëzakonshme: Pato e humbi penalltinë ‘me qëllim’, shikoni se çka i ndodhi më pas (VIDEO)

Sulmuesi me famë botërore, braziliane Alexandre Pato, është bërë lajm në mediat kineze. Ish-sulmuesi i Kombëtares së Brazilit dhe Milanit, po akuzohet se e ka humbur një penallti me qëllim për skuadrën e Tianjin. Madje, atë e ka falënderuar një futbollist kundërshtar pasi që sipas tij, Pato u tregua korrekt …

Artikulli i plotë »

E pabesueshme se çfarë i ndodhi këtij shkenctari që kërkonte jashtëtokësorët

NASA ka arritur që të filmojë disa pamje vërtetë shqetësuese. Lidhur me atë se nga çfarë rrezikohet toka. Pamjet e realizuara nga stafi këtë javë tregojnë fuqinë e turbulencave në atmosferën e planetit, me tre uraganë aktivë brenda një dite. Kamerat e vendosura Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor kanë fotografuar këtë të …

Artikulli i plotë »