Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve ndodhi

LAJMI FUNDIT: Tronditet KOSOVA sapo ndodhi, me kallash midis qytetit 4 persona të…

Dy vëllezërit, me inicialet B.K. dhe N.K e plagosur sot në qytetin e Pejës, tashmë kanë mbërritur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ata për momentin janë duke iu nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjike. Kujtojmë se në pasditen e sotme katër persona janë plagosur nga disa të shtëna me armë zjarri. Dy …

Artikulli i plotë »

Ngjarje tjetër tragjike i ndodhi këtij mërgimtari, ndodhi në këtë qytet të Kosovës

Në Rrugën “Rugova” në Prishtinë sot në mesnatë është djegur një shtëpi. Sipas Policisë së Kosovës, një qytetar ka raportuar se në rrethana të panjohura nga zjarri është përfshirë: vetura, shtëpia dhe objekti ndihmës i shtëpisë së vëllait të tij i cili gjendet jashtë vendit. Njësitë përkatëse policore dhe zjarrfikësit …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Tronditet Kosova askush se priti,sapo ndodhi kjo gje para zgjedhjeve nje polic…

Arrestohet polici i Kosovës që transportonte drogë…Në pamjet filmike të shfaqura shihet ndjekja e pjesëtarit të policisë nga kolegët dhe arrestimi i tij, pasi në bagazhin e veturës iu gjetën 15 kilogramë marijuanë që për destinacion kishin Podujevën. Tre muaj hetime intensive duke përdorur masa të fshehta iu deshën policisë …

Artikulli i plotë »

Ndërron jetë ish-kryeministri, ngjarja ndodhi sot në mëngjes. Dit zie për … (FOTO)

Është ndarë nga jeta ish-kryeministri i Greqisë, Konstantinos Mitsotakis. Ai mbylli sytë mëngjesin e kësaj të hënë në moshën 99-vjeçare. Mësohet se Mitsotakis ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale. Ai lindi në vitin 1918 në një familje politikanësh, në Hania të Kretës. Veprimtaria e tij politike nisi në vitin 1946, …

Artikulli i plotë »