Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve ndodh

Me shpejtësi “plumb” në autostradë, ja çfarë i ndodh “të fortit” me Range Rover…

Një shofer ‘në delir’ është ndaluar mbrëmjen e kaluar në autostradën Tiranë-Durrës pasi ka rezultuar se udhëtonte me 186 km/h. I forti me Range Rover ndeshkohet nga policia… by newsal Fillimisht makina një tip “Range Rover” është pikasur me shpejtësi sa dyfishi i asaj të lejuar nga një patrullë e …

Artikulli i plotë »

Shikoni se cka ndodh në një dasëm Shqiptare mes dy Kunatave! (Video)

16737169_417689748567778_7121997100455297024_n by revistaime Jeni bërë ndonjëherë kuriozë të dini se çfarë ndodh në një dasmë shqiptarësh në Itali? Të martohesh me tradita shqiptare në një vend të huaj? Për këtë kanë folur në emisionin “Magazine” të Alban Dudushit, dy kunata shqiptare, Arta Nikaj nusja dhe kunata e saj Matilda Beqa. …

Artikulli i plotë »

Për Shqipërinë nuk i thanë gjë, pas Barcelona-PSG ja çfarë i ndodh këtij gjyqtari…

Gjyqtari gjerman Deniz Ajtekin do të duhet të presë pak kohë para se të kthehet të drejtojë ndeshje ndërkombëtare që organizohen nga UEFA. Bëmat e tij në eliminatoret e Botërorit 2018 gjatë sfidës Shqipëri-Izrael, nuk vunë në lëvizje ndërkombëtarët, edhe pse gjyqtari mori shumë vendime të diskutueshme. Por vendimet gjatë …

Artikulli i plotë »

Ja se çka Po ndodh ne cyrih të zvicres Mesojeni do të Mbeteni të Shokuar Raportohes se …

Një termet prej 4.6 shkallë të Rihterit ka goditur juglindjen e Zvicrës. Lëkundjet e tij janë ndier edhe në Austri, Itali dhe Gjermaninë Jugore. Sipas mediave vendase tërmeti ka ndodhur në orën 21:12 minuta. Akoma nuk dihet nëse ka pasur viktima dhe dëme materiale si pasojë e këtij tërmeti, megjithatë …

Artikulli i plotë »