Monday , 23 April 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

LAJMI I FUNDIT: Arrestohet Hashim Thaçi me urdhër të Gjykatës Speciale (Video)

Njësia Speciale e Republikës së Kosovës, bashkë me KFOR-in dhe Policinë e Eulexit, kanë arrestuar sonte Presidentin Hashim Thaçin. Ky arrestim është bërë pas urdhërit që ka dhënë prokurori i Gjykatës Speciale, amerikani David Schwendiman. Realisht asgjë nuk ka ndodhur dhe askush nuk është arrestuar por sot është 1 PRILLI …

Artikulli i plotë »

Lajmi i Fundit|| Zbulohen lidhjet sekret të Murat Jashrit me sherbimet sekrete ruse

Kohë më parë, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në njërën ndër intervistat e tij televizive ka thënë se janë 26 personalitete në listën e ekzekutimeve nga organizata “Syri i Popullit”. Kjo deklaratë e Presidentit Thaçi erdhi pas plagosjes së avokatit, Azem Vllasi. “Në listë janë 26 njerëz të cilët sipas …

Artikulli i plotë »