Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

LAJMI FUNDIT: Tronditet Gjermania, Luftë mes Shqiptarëve dhe Serbëve, katër të…(Pamje)

Një mosmarrëveshje afatgjate, midis dy familjeve të mëdha serbe dhe shqiptare fqinje në Wuppertal-Vohwinkel të Gjermanisë, të hënën ka eskaluar në betejë të vërtetë. Katër persona kanë pësuar plagë të rënda dhe janë dërguar nëpër spitale, Policia gjermane tashmë i ka filluar hetimet më të hollësishme, kamerat në gjermani e …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Urime Kosovë, Shqipëri, Maqedoni, nga 1 janari 2018 Qytetarët do të punojnë në Gjermani pa pasaportë të BE-së, ja detajet (Foto)

Urime Kosovë, Shqipëri, Maqedoni, nga 1 janari 2018 Qytetarët do të punojnë në Gjermani pa pasaportë të BE-së, ja detajet….Qytetarët e Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Kosoves, Serbisë dhe Bosnje Hercegovinës nga 1 janari 2018 do të munden të punojnë legalisht në Gjermani vetëm me dokumente të shteteve të tyre, respektivisht pa …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Sapo ndodhi rrëzohet aeroplani në Cyrih të Zvicrës, ka shumë të lënduar, dhe të vdekur ….

Tragjedi e Madhe: Sapo ndodhi rrëzohet aeroplani në Cyrih të Zvicrës, ka shumë të lënduar, dhe të vdekur …. Sapo ka ndodhur kjo tragjedi e madhe ku sipas mediave zvicrane mësohet se një aeroplan i nisur sod ora 12:15 nga Aeroporti i Cyrihut është rrëzuar.Sipas të dhënave aeroplani është rrëzuar …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit-Rrëzohet aeroplani Wizzair Flight 407 32 në Frankfurt, DE– Tirana, AL (VIDEO)

Mësohet se një aeroplan i kompanis Wizzair nisur sod ora 08.15 nga Aeroporti i Frankfurt, DE në drejtim të Tirana, AL është rrezuar ne afersi te Ljublanes. Alitalia Flight 407 32S Aeroplani është dashur te mberrij ne ora 10.10 në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit, Tiranë. Aeroplani është goditur, Klikoni ne …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit: Florenci nuk është i vetmi! Ja kush është 21-vjeçari që u vra sot në Francë dhe sot pritet të…(Video)

Shkodrani Florenc Beqiri, 23 vjeç, nuk është rasti i parë i një të riu shqiptar që humb jetën në Francë në rrethana tragjike. Ky që shikoni në këtë foto është një tjetër shqiptar, që humbi jetën në këtë shtet, e që pritet të mbërrijë i pajetë në atdhe. Annecy të …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Ja sa Shqiptarë ishin në Aeroplanin që u rrëzua sot në Maribor të Slovenisë (VIDEO)

LAJMI FUNDIT: Ja sa Shqiptarë ishin në Aeroplanin që u rrëzua sot në Maribor të Slovenisë…Mësohet se një aeroplan i nisur sod ora 10.15 nga Aeroporti i Basel/Mulhouse është rrëzuar. Aeroplani është dashur te mberrij ne ora 12.10 në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit, Tiranë. Por Aeroplani është goditur shumë keq …

Artikulli i plotë »