Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

LAJMI FUNDIT: Tronditet Bota: Shikoni se cfar po ndodh në qytet, thuhet se disa jan …

Pamjet e pabesueshme vijnë nga qyteti meksikan i Tonalá në Jalisco. Banorët thanë se mjegulla pushtoi qytetin në mënyrë të çuditshme. Shumë foto dhe video janë hedhur në rrjetet sociale me hashgtagun “retë e ferrit”. Zyrtarët qetësuan banorët se ky fenomen natyror nuk ishte i dëmshëm. per te par videon …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT:Shpërthim në një xhami, gjashtë të vdekur – Po e falnin namazin e teravive

Një shpërthim i fuqishëm ka goditur kryeqendrën e Afganistanit, Kabul, në një zonë të dominuar nga pakica myslimane shiite. Ministria e Brendshme e përshkroi incidentin në xhaminë “al-Zahra”, të ndodhur në periferinë perëndimore të qytetit, si sulm terrorist. Policia njoftoi se 3 persona, përfshi një oficer dhe komandant njesie, janë …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit: Hashim Thaçi nesër cakton datën e…

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim konsultativ përfaqësuesit e subjekteve politike për caktimin e datës së zgjedhjeve lokale. Takimi me përfaqësuesit e subjekteve politike, sipas njoftimit për mediat të presidencës, do të jetë i hapur për media.Zgjedhjet lokale pritet të mbahen në muajin nëntor, sipas afatit …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Vritet Shqiptari në prani të fëmijëve, ngjarja ka shokuar zvicëranët

Mbrëmë në orët e vona është ekzekutuar me një breshëri plumbash një 36 vjeçar shqiptar nga Kosova, që jeton në Zvicër, i cili kishte pasaportë italiane. Ai është vrarë para garazhës së tij në prani të fëmijëve dhe të dashurës 21 vjeçare me të cilën bashkëjetonte prej kohësh.Ngjarja ka ndodhur …

Artikulli i plotë »