Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

Lajmi Fundit : E tmerrshme: Në Turqi ka filluar të shkrihet asfalti, nga temperaturat e larta (Video)

Një valë e të nxehtit afrikan ka përfshirë Turqinë, aq sa në qytetin turk të Antalias ka nisur të shkrijë asfalti në rrugës.Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Metrologjisë, vala e të nxehtit nga Afrika e Veriut do të vazhdojë edhe për disa ditë të tjera, ndërsa temperaturat janë nga 6-10 …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT / I moshuari qëllon me pistoletë gruan, vajzën dhe nipin. Në fund vret veten

Një krim i rëndë familjar ka ndodhur në Maqedoni. Ngjarja tragjike është regjistruar gjatë mesditës së sotme rreth orës 12:40, në lagjen Butel të Shkupit. Një i moshuar me iniciale P.T., 84-vjeç, mësohet se ka qëlluar me pistoletë bashkëshorten e tij Pavlinën, më pas ndaj vajzës së tij L.T., dhe …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit /KUJDES : Mërgimtares i thyhet vetura, i merret çanta me para e dokumente personale…

Gjatë mbrëmjes së djeshme në Prishtinë, është raportuar për një vjedhje të rëndë. Sipas raportit policor, viktima femër ka raportuar se e kishte parkuar veturën e saj me targa gjermane në një parking, por persona të panjohur i kanë thyer veturën duke i vjedhur gjërat personale. Ajo ka raportuar se …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT / Ekzekutohet mjeku në mes të Shkodrës, policia dhe atentatori shumë pranë njëri-tjetrit

Shkodra është tronditur nga një vrasje mbrëmjen e sotme, ku mendohet se ngjarja ka ndodhur për një konflikt prone. Ilir Alija 40-vjeç me profesion mjek, ka mbetur i vrarë në lagjen “Qemal Stafa”. Sipas raportimeve autori është i armatosur dhe është fshehur një një banesë aty pranë, teksa policia po …

Artikulli i plotë »