Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve lajmi

Lajmi Fundit: Sulmoi me bombë kryeministrinë, i riu tregon në polici arsyen: Qëllova sepse …

Një i ri nga Fieri është arrestuar pasi ka sulmuar me një bombë molotov kryeministrinë në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Ardian Peshtanaku është prangosur nga Garda dhe më pas iu dorëzua policisë. I pyetur se cili ishte motivimi i veprimit të tij, Peshtanaku është shprehur se hodhi shishen e benzinës …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Amerika ‘dridhë’ Rusinë dhe Korenë e Veriut, ja çfarë ka bërë (FOTO)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,Donald Trump ka marrë pjesë sot në ceremoninë zyrtare të dorëzimit të anijes luftarake “Gerald R. Ford” marinës në Norflok në Virxhinia. Ai ka thënë se kjo anije dërgon 100.000 mesazhe botës. “Armiqtë amerikanë do të dridhen nga frika”,ka thënë Trump,transmeton lajmi.net. Bëhet fjalë …

Artikulli i plotë »