Wednesday , 25 April 2018

Arkivat e etiketimeve krasniqi

‘Shokon’ Shefqet Krasniqi, shikojeni se çka thotë për Vetëvendosjen (Video)

Ish-imami i xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, kishte folur rreth Lëvizjes Vetëvendosje.Imami i cili ishte akuzuar për nxitje të urrjetje, përçarje dhe mosdurim kombëtar racor e fetar. Policia e Kosovës përmes një njoftimi zyrtar kishte treguar se kishte shoqëruar Shefqet Krasniqin, si të dyshuar për veprën penale “nxitje …

Artikulli i plotë »

Sali Berisha tregon se kush e vrau kolonelin Ahmet Krasniqi në Tiranë (Video)

Në emisionin Komiteti që transmetohet në RTV Dukagjini, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për vrasjen e kolonelit Ahmet Krasniqi në Kosovë. Berisha ka treguar nëse Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i shiteshin armët, apo ato i dhuronte Shqipëria.Ai ka folur për vrasjen e kolonelit, duke akuzuar shefin e Shërbimin …

Artikulli i plotë »

Albert Krasniqi dikur e gjuajti me armë Noizy-n për BABASTARS kurse sot i quan p*dha Getoarin dhe menaxherin e Babastars..

Grupi më i suksesshëm ‘BabaStars’ janë duke u përballur me një krizë brenda tyre. Labeli BabaStars njihet si shumë i suksesshëm por jo të gjithë janë të kënaqur me punën që Geti e bën brenda këtij grupi, shkruan lajmi.net Ishte Albert Krasniqi ai i cili nxorri të palarat brenda ‘BabaStars’ …

Artikulli i plotë »

Përplasen keq Ramush Haradinaj e Frashër Krasniqi, arsyeja ministri serb, Rikallo!

Deputeti i Vetëvendosjes Frashër Krasniqi, i ka drejtuar pyetje ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Nenad Rikalo lidhur me akuzat e banorëve të lagjes “Dardania’ të kryeqytetit se ka kryer tortura ndaj shqiptarëve gjatë luftës.Krasniqi ka kërkuar sqarim për deklaratën e ministrit Rikalo i cili a ka thënë se …

Artikulli i plotë »

Ja sa metra larg kanë qëndruar Frashër Krasniqi e Milaim Zeka sot gjatë Seancës

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës tashmë ka filluar.Në Kuvend tashmë përveç deputetëve tjerë, kanë arritur edhe Milaim Zeka e Frashër Krasniqi, të cilët para pak ditësh patën një përleshje mes vete në një emision televiziv.Ndryshe, Policia e Kosovës ia ka ndaluar Krasniqit që t’i afrohet Zekës 5 metra …

Artikulli i plotë »