Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve kosoves

Lajmi fundit / Nuk do ta besoni nga cila pjesë e Kosovës e ka prejardhjen Lulzim Basha…

Lulzim Xhelal Basha i lindur më 12 qershor 1974 në Tiranë, është politikan shqiptar, ish-Ministër i Brendshëm, ish-Ministër i Jashtëm dhe ish-Ministër i MPPT i Shqipërisë dhe deputet i Legjislaturës XVIII të Kuvendit të Shqipërisë. Familja e Lulzim Bashës është me prejardhje nga Drenica e Kosovës, pasi gjyshi i tij, …

Artikulli i plotë »

Woow Ky është “sheiku” i Policisë së Kosovës, ja pasuria e tij (Dokument)

Ish-zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Veton Elshani, është njëri nga zyrtarët më të pasur të institucioneve të Kosovës. Lista e pasurive të paluajtshme dhe të luajtshme që posedon Elshani, të cilën e ka deklaruar në Agjencinë Kosovare Kundër Korrupsionit është shumë e gjatë, ku përfshinë shtëpi, banesa, tokë, mini shtëpi …

Artikulli i plotë »

Godet Shefqet Krasniqi: Ja kush do të jetë kryeminister i Kosovës aj thot se…(Video)

Ish-imami i xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, kishte folur rreth AAK-së dhe Ramush Haradinajt. Imami i cili ishte akuzuar për nxitje të urrjetje, përçarje dhe mosdurim kombëtar racor e fetar. Shefqet Krasniqin, si të dyshuar për veprën penale “nxitje e urrejtjes, përçarje ose mosdurim kombëtar, racor, fetar apo …

Artikulli i plotë »

E FUNDIT: SHBA-ja dhe BE-ja ”ultimatum” Kosovës

Njohësit e zhvillimeve politike në vend thonë se duhet shpejtuar në formimin e institucioneve, pas përfundimit të zgjedhjeve të parakohshme. Ish-ambasadori i Maqedonisë në Bashkimin Evropian, Blerim Reka, i cili njëherësh është njohës i zhvillimeve politike në Kosovë, ka thënë për “Zërin” se nëse Kosovës para tre vjetësh iu deshën …

Artikulli i plotë »

Burdushi ‘dridhë’ skenën politike, ja kush do të jetë kryeministri i ardhshëm i Kosovës (Video)

Magjistari i njohur kosovar, Burdushi, njihet për magjinë e tij e përveç saj, ai shpeshë herë edhe parashikon gjëra, por që ndodhin të mos dalin ashtu siç i parashikon duke ia huqur, shkruan Gazeta NewBorn. Përveç rezultatit të zgjedhjeve, Burdushi ka parashikuar edhe koalicionet paszgjedhore. Se kush do të jetë …

Artikulli i plotë »