Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve kosoves

Si ra në duart e Policisë së Kosovës, personi i dyshuari për vrasjen në Pejë? Flet avokati i tij!

Bahtir Troshupa tha se klient i tij është Kreshnik Haliti, i cili po dyshohet për vrasjen e djeshme të Mentor Zekës me armë zjarri në lagjen “Fidanishte”.Mbrëmë pas mesnatës sapo ka dalë nga Stacioni Policor i Pejës, avokati Bahtir Troshupa njoftoi për KALLXO.com së është angazhuar mbrojtës i të dyshuarit …

Artikulli i plotë »

“Zaev ka pranuar ndryshimin e kufijve mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës”

“Zaev ka pranuar ndryshimin e kufijve mes Maqedonisë, Shqipërisë dhe Kosovës” “Atë që deri tani nuk e kemi dëgjuar në mediat e Maqedonisë është se njëra nga shtatë pikat kryesore të “platformës së Tiranës” është edhe kërkesa e shqiptarëve për krijimin e “menaxhimit të integruar të kufijve” në kufijtë me …

Artikulli i plotë »