Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve kosoves

Nuk mund ta besoni kurrë se kush e pranoi Paavarësinë e Kosovës!

Ndryshe nga zyrtarët shtetëror në Serbi, qytetarët e Beogradit e pranojnë realitetin e ri në Kosovë. Disa qytetarë të intervistuar nga emisioni “Udhëve” në RTK, janë shprehur kundër politikës në Serbi. Ata thonë se Serbia duhet ta njohë pavarësinë e Kosoves dhe se institucionet në Beograd duhet t’i kërkojnë falje …

Artikulli i plotë »

Turqia i kundërpërgjigjet ashpër Rusisë: Ti i jape avionë Serbisë, unë Kosovës ia japi F-16 Falcon

Pas lajmeve të bujshme ditëve të fundit, në të cilat “paralajmëronin një luftë në Kosovë” mediat serbe sot kanë dalë edhe me një “goditje” tjetër. Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” mes Kosoves dhe Serbise, transmeton portali Preshevajone. Presidenti …

Artikulli i plotë »

Emocionuese: Futbollistëve të Kosovës koncertin klasik, TEB Banka ua kthen në befasi të paparë (Video)

Banka TEB Sh.A. dhe Federata e futbollit e Kosovës kanë incizuar për herë të parë një video befasi për futbollistët e përfaqësueses me një angazhim prej më se 300 personave. Banka TEB Sh.A. sponsor i përfaqësueses së Kosovës në futboll ka gjetur përkrahjen e Federatës së futbollit të Kosovës (FFK) …

Artikulli i plotë »

Takohen në Shkodër dy tifozërit, të Kosovës dhe Islandës – Ja çfarë ndodhi mes tyre

Kanë mbetur edhe pak çaste kur pritet të fillojë ndeshja futbollistike ndërmjet Kosovës dhe Islandës. Mirëpo, dy tifozërit kanë gjetur kohë që të argëtohen para fillimit të lojës, që do të zhvillohet në “Loro Boriç” të Shkodrës. Në disa foto të bëra nga “Indeksonline” shihen tifozët teksa freskohen me nga …

Artikulli i plotë »