Friday , 23 March 2018

Arkivat e etiketimeve kosoves

Nuk do ta besoni se kë arriti ta arrestoj tani Policia e Kosovës në Mitrovicë? (Pamje)

Policia në Mitrovicë ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘kanosje ndaj personit zyrtar’. Rasti i kanosjes është raportuar të ketë ndodhur rreth orës 11:00, në rrugën ‘Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë, në kohën kur zyrtari policor ishte duke komunikuar me të dyshuarit për një kundërvajtje në trafik, me …

Artikulli i plotë »

Këta janë aeroplanët që Turqia do t’ia japë Kosovës, Erdogan po armatos Kosovën përmes Edi Ramës (Video)

Pas lajmeve të bujshme ditëve të fundit, në të cilat “paralajmëronin një luftë në Kosovë” mediat serbe sot kanë dalë edhe me një “goditje” tjetër. Kësaj radhe, ata në artikujt e tyre, kanë përfshirë edhe rolin e Turqisë, në “mbështetjen e konfliktit” mes Kosoves dhe Serbise:Këta janë aeroplanët që Turqia …

Artikulli i plotë »

Amerika “dridhë” Politikanët e Kosovës, Ja çka thotë për Gjykaten Speciale (Video)

Pas deklaratave të ashpra të Ambasadës së ShBA të premten, ku iu bë vërejtje liderëve që të ndalin përpjekjet për shfuqizim e Gjykatës Speciale ka ardhur një reagim edhe nga Departamenti Amerikan i Shtetit.Thaçit, Haradinajt e Veselit u kërkohet që ti përmbahen zotimeve të tyre ndaj punës së Gjykatës.“Ne u …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Shikoni si u sulmua Policia e Kosovës në Veri me predha e Kallashnikov (Pamje)

Policia e Kosovës e ka konsideruar si tentimvrasje të rëndë, sulmin që u është bërë zyrtarëve policorë, në veri të Mitrovicës.Në raportin 24-orësh, Policia ka njoftuar se pas sulmit ndaj zyrtarëve policorë është ekzaminuar vetura policore, në të cilën është vërtetuar se është goditur disa herë me predhat e plumbave.“Fshati …

Artikulli i plotë »

E Turpshme: Shikoni si vishet kjo mësuese në një shkollë të Kosovës! (Pamje)

Në disa fotografi që janë shpërndarë në rrjetet sociale për të cilat pretendohet se janë fotografuar nëpër shkollat e Kosoves, shihen nxënëset me veshjet e tyre mjaft provokuese. Në fotografitë e mëposhtme shihen mësueset dhe nxënëset me veshjet e tyre shumë provokative, që nuk ngjajnë aspak me veshjet normale të …

Artikulli i plotë »