Monday , 19 March 2018

Arkivat e etiketimeve kosove

Revolucion politik në Kosovë: Vetëvendosje, partia më e votuar – rritja më e madhe në histori (Foto)

Lëvizja Vetëvendosje ka shënuar rritjen më të madhe ndonjëherë në historinë e partive politike në Kosovë, duke marrë 30 për qind të votave në këto zgjedhje. Sipas rezultateve të para të ExitPollit “Gani Bobi” tri partitë politike që janë futur në koalicion parazgjedhor, PDK, AAK e Nisma kanë arritur së …

Artikulli i plotë »

REZULTAT SHOKUES: Kjo parti i fiton zgjedhjet në Kosovë (Foto)

Në Klan Kosova është dhënë rezultati i parë për rezultatin preliminar të zgjedhjeve të sotme, sipas hulumtimeve në terren të Exit-Pollit “Gani Bobi”. Lajmin e ka dhënë drejtori i “Gani Bobit”, Shkëlzen Maliqi, shkruan Periskopi. Sipas rezultateve, në këto zgjedhje koalicioni PDK-AAK-Nisma ka dalë i pari me një përqindje votash …

Artikulli i plotë »

Fakte të ndërhyrjes së Serbisë në zgjedhjet në Kosovë: Serbët kërcënohen nëse nuk i bashkohen Listës Serbe (Audio)

Serbia është duke futur tmerr dhe frikë te të gjithë Serbët e Kosovës që janë përkrahës të Partisë së Pavarur Liberale të Sllobodan Petroviqit, të cilët nuk do ta votojnë Listën Serbe që është e kontrolluar drejtpërdrejt nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq. Ndërhyrja direkte e shtetit të Serbisë në zgjedhjet …

Artikulli i plotë »

Autobusi përplot me mërgimtarë niset për Kosovë, në përkrahje të Vetëvendosjes (Video)

Në afrimin e ditës së zgjedhjeve nacionale në vend, kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj ka publikuar një video në të cilën shihen mërgimtarë të shumtë të cilët janë nisur për të ardhur në Kosovë, në mënyrë që të mund të votojnë. Me këtë rast, Molliqaj …

Artikulli i plotë »

Tensionohet keq situata: Shpetim Desku ‘shuplakë’ Burdushit n’Kosovë Show, ja arsyeja (Video)

Në këtë emision folën për shumë tema, por ajo që ra në sy më së shumti ishte tensioni mes nikoqirit Shpetim Desku dhe mysafirit, Burdushit, njofton Gazeta NewBorn. Mirëpo, në fund të emisionit Burdushi vullnetarisht puthi hartën e Kosovës që është edhe simbol i këtij emisioni. Por momenti interesant është …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Ndodhi para 7 minutave në kufirin Kosovë-Serbi

Ministrit të Punës në Serbi, Aleksandër Vulinit, i është ndaluar të hyjnë në territorin e Republikës së Kosovës.18817000_1392439787469673_1559509193_n Burime të “Zeri.info”, nga Qeveria e Kosovës, thonë se ndalesa Vulinit është urdhëruar nga ministri në largim, Enver Hoxhaj, si masë reciprociteti për Serbinë, pasi kjo e fundit nuk lejoi hyrjen në …

Artikulli i plotë »

Ndodhi në Kosovë: Pasi i’a hupi bastoren loja mbrëmë i then 6 televizorë në bastore

Në Mitrovicën Veriore mbrëmë është arrestuar një pjesëtarë i komunitetit serb, pasiqë i nëjti në gjendje të dehur ka demoluar gjashtë televizorë në një bastore. Siç bëhet e ditur në raportin 24 orësh të policisë, vlera e dëmit të shkaktuar është rreth 5000 euro. Me urdhër të prokurorit i dyshuari …

Artikulli i plotë »