Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve kosove

“Kur Tahir Zemaj u kthye në Kosovë në vitin 2001, u prit si një hero nga populli i Dukagjinit dhe i gjithë Kosovës”

Astrit Zemaj, djali i vëllait të kolonel, Tahir Zemajt, i vrarë nga dora kriminale në janar të 2003, përmes një shkrimi në facebook ka kujtuar kolonelin Zemaj. “Kur Tahir Zemaj u kthye në Kosovë në vitin 2001 u prit si një hero nga populli i Dukagjinit dhe i gjithë Kosovës. …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Spo ndodhi n’Kosovë,ka edhe të vdekur (Ngushllime familjarve) [video]

Një person ka mbetur i vdekur dhe një i lënduar pas një aksidenti në autostradën Prishtinë-Prizren në afërsi të Suharekës. Policia e Kosovës ka konfirmuar për Ekonomia Online se një person ka humbur jetën dhe një tjetër është lënduar. Ende nuk janë sqaruar rrethanat në të cilat ka ndodhur aksidenti. …

Artikulli i plotë »

Ajo se çka i bëri Shpetim Desku, Leonora Jakupi në emisionin N Kosovë Show, do ju çuditë (Video)

Ajo se çka i bëri Shpetim Desku, Leonora Jakupi në emisionin N Kosovë Show, do ju çuditë (Video) Këngëtarja Leonora Jakupi është mysafire e kësaj jave tek Shpetim Desku ne emisionin e tij n’Kosovë Show. Emisioni n’Kosovë Show, transmetohet sonte (e dielë) nga ora 20:30 në emisionin First Chanel, njofton …

Artikulli i plotë »

Zëvendëskryeministrja e Serbisë: Asgjë në Kosovë nuk mund të…

Zëvendëskryeministrja e Serbisë, Zorana Mihajloviq ka thënë se pas zgjedhjeve në Kosovë asgjë nuk do të jetë në gjendje të funksionojë pa serbët dhe përfaqësuesit e tyre politik, duke shtuar se shumë shpejtë pritet formimi i komunave serbe, shkruan Indeksonline. “Zgjedhjet kanë treguar paqëndrueshmërinë e shqiptarëve, por stabiliteti dhe uniteti …

Artikulli i plotë »