Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve kosova

Lajmi fundit: Qëllohet me armë një 21 vjeçar nga Kosova në Zvicër…

Një shqiptar (21) nga Kosova mbeti i plagosur dje mbrëma në qytetin zviceran Ebikon (LU). Policia ka arrestuar një zviceran (34) dhe ndërkohë po kërkon dëshmitarë për zbardhjen e ngjarjes, shkruan “Blick”. Policia mori alarmin rreth orës 20.45, se ishin dëgjuar të shtëna në rrugën Schulhausstrasse te Ebikonit. Atje policia …

Artikulli i plotë »

E fundit / Serbi e pranon: Kosova është e pavarur, mjaftë ju gënjyem

Vuk Drashkoviq, politikan, shkrimtar dhe ish ministër i Punëve të Jashtme të Serbisë, thotë se edhe Serbia duhet ta pranojë dokumentin e Ahtisaarit dhe të vendos bashkëpunim të gjithanshëm me autoritetet dhe shumicën shqiptare në Kosovë, pa njohjen formale të pavarësisë së Kosovës. “Shqiptarët e kanë pranuar dokumentin e Ahtisaarit …

Artikulli i plotë »

Lajmi fundit / Shqiptari nga Kosova shokon Gjermaninë: Vret vajzën arsyeja tmerruese!!

Sipas zyrtarëve të policisë gjermane, në orët e hershme të mbrëmjes të së premtes, janë dëgjuar të shtëna në Bavari. Kjo i ka alarmuar fqinjët të cilët e kanë njoftuar policinë për ndodhinë.Oficerët e policisë, Kryqi i Kuq dhe ambulanca kishin shkuar menjëherë në vendngjarje, por ishte shumë vonë për …

Artikulli i plotë »