Friday , 23 March 2018

Arkivat e etiketimeve klitschkos

Fitoi 18 milionë euro nga meçi ndaj Klitschkos, por festa e Joshuas ishte shumë e thjeshtë

Kampioni botës, Anthony Joshua, jeton me këmbë në tokë, ashtu që e ka festuar në mënyrë shumë të veçantë triumfin e tij ndaj Wladimir Klitschkos. Boksieri i peshave të rënda realizoi fitore sensacionale në Wembley kundër veteranit ukrainas duke përfituar 15 milionë funte (18 milionë euro) nga ky meç. Mirëpo, …

Artikulli i plotë »

Nuk i lë përshtypje fitorja ndaj Klitschkos, amerikani i kërkon ‘luftë’ Joshuas (Foto)

Boksieri i njohur, Deontay Wilder, ka reaguar pas fitores së madhe të Anthony Joshus ndaj Wladimir Klitschkos, duke i ka kërkuar një “mega meç”. Britaniku Joshua tregoi forcën e tij të vërtetë mbrëmë(e shtunë), ku mposhti legjendën e boksit Klitschko, dhe fitoi titullin kampion bote. Megjithatë, është një boksier tjetër, …

Artikulli i plotë »