Wednesday , 25 April 2018

Arkivat e etiketimeve kadri

Milaim Zeka godet Vetëvendosjen, Kadri Veselin, Rexhep Selimin e Albin Kurtin

Deputeti i NISMA-s, Milaim Zeka, ka shpërthyer në Kuvendin e Kosovës duke lëshuar akuza për Vetëvendosjen, Albin Kurtin, Rxhep Selimin e Kadri Veselin. “Dëshiroj të them se në këtë seancë për të cilën jemi thirrur, vetëm tema për të cilën jemi thirrur nuk po debahtohet”, ka thënë Zeka…“Po flitet shumë …

Artikulli i plotë »

Tentimvrasje ndaj Kadri Veselit, ja emrat e personave që deshën ta vrasin (Video)

Tentimvrasje ndaj Kadri Veselit, ja emrat e personave që deshën ta vrasin (Video) Ish-shefi i Shërbimit Intelegjent të Kosovës (SHIK), Kadri Veseli, aktualisht lider i PDK-së dhe kryetar i Kuvendit të Kosovës, kishte qenë cak i një plani për tu vrarë, shkruan Gazeta NewBorn. Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit …

Artikulli i plotë »

Ramush Haradinaj e Kadri Veseli pershendeten fort me personin që theu fotografinë e presidentit Rugova në Kuvend

Ai është Bajram Hoti dhe jeton ne Diasporë por është me prej ardhje nga Krusha e Madhe. Hoti gjate një pritje në Kuvendin e Kosoves dy vjet me parë e demoloi fotografine e presidentit Rugova ne holin e Kuvendit të Kosovës, shkruan Botapress. Ky person që demoloi fotografinë e presidentit …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT:Kadri Veseli deklarohet më në fund, por i pari e jep lajmin e shumë pritur

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vlerësuar se zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit ishin fer dhe demokratike. Sipas kreut të PDK-së, rezultatet paraprake kanë nxjerrë fitues koalicionin PDK-AAK-Nisma dhe ky vendim i qytetarëve duhet të respektohet nga të gjithë. Ish-kreu i Kuvendit shprehet i bindur se …

Artikulli i plotë »

Ish-eprori i UÇK-së “godet” Kadri Veselin: Sa ishte gjallë ju e injoruat Adem Jasharin, tash në Prekaz po derdhni lot krokodili

Kryetari I Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, ka bërë sot homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz për nder të ditës së çlirimit të Skenderajt. Lidhur me vizitë, ka reaguar ish-eprori i UÇK-së dhe ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari , i cili përmes një postimi në Facebook, ka …

Artikulli i plotë »