Monday , 19 March 2018

Arkivat e etiketimeve hashim

Milaim Zeka e publikon ‘top sekretin’ e Hashim Thaçit, ja reagimi tij (Pamje)

Deputeti i Nismës, Milaim Zeka, ka reaguar lidhur me vizen e amerikane për kryeministrin Haradinaj, shkruan Gazeta NewBorn. Madje ai e ka përmendur edhe një gjë të cilën presidenti, ish-atëher kryeministri i vendit e kishte thënë në përgjimet e publikuara. Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi ta shikoni …

Artikulli i plotë »

Turp per Hashim Thaçin dhe Specialen ja si u mundua ta puth Mogherinin ..

Maja Kocijancic, zëdhënëse e Frederica Mogherinit, ka thënë se qëndrimi i Bashkimit Europian për nismën e shfuqizimit e ligjit për Gjykatën Speciale, është i njëjtë me zyrën e BE’së në Kosovë.Një reagim të ashpër të premten ndaj përpjekjeve për shfuqizimin e ligjit për Gjykatën Speciale e ka bërë edhe shefja …

Artikulli i plotë »

Zbulohen letrat e fshehta të Ramiz Lladrovcit drejt Hashim Thaçit: Nuk po të spiunoj tek shërbimet e huaja

Ramiz Lladrovci ia kishte shkruar tri letra Hashim Thaçi, në vitin 2003. Me anë të këtyre letrave kërkonte të takohej me Thaçin për t’ia dëshmuar se “nuk po bashkëpunonte me shërbime të huaja” kundër kryetarit të atëhershëm të PDK-së. Lladrovci, kryetar i Drenasit dhe kandidat i PDK-së për këtë komunë, …

Artikulli i plotë »

Albin Kurti ‘ia zbulon sekretin’ më të madh Hashim Thaçit që askush deri sot nuk e dinte!

Ish-lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti në gjashtëvjetorin e aksionit të Policisë së Kosovës në veri të vendit tha se Enver Zymberi i vrarë gjatë këtij aksioni është dëshmor i Republikës dhe se rrethanat dhe autorët e vrasjes së tij ende nuk dihen. Kurti theksoi kryeministri i atëhershëm, Thaçi, e ndërpreu …

Artikulli i plotë »