Saturday , 21 April 2018

Arkivat e etiketimeve haradinajt

Rama ia “rrëzon dorën” Haradinajt dhe tallet: Kam menduar se Ramushi ka fuqi si kali

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë qëndrimit në Shqipëri, është pritur në takim nga kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama.Siç njoftojnë burimet, mes dy krymeinistrave u diskutua për zhvillimet politike në rajon dhe për aktivitetet që do të organizohen në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit-Skënderbeut, …

Artikulli i plotë »

Gruaja e Daut Haradinajt inspirohet nga J.Lo, mahnit me pamjen e fundit (Foto)

Bashkëshortja e politikanit Daut Haradinaj, Lola si çdo herë tjetër edhe tani është shfaqur shumë joshëse. Lola është shumë aktive në rrjetet sociale. Së fundmi Lola ka bërë një grim në të cilën ajo duket si bukuroshja Jennifer Lopez. Ndryshe, Lola është bashkëshortja e politikanit Daut Haradinaj e cila shumë …

Artikulli i plotë »

Lajmi i fundit: Për formimin e Qeverisë ja çfarë do ti duhet të bëjë Haradinajt

Kandidatit të PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj, i takon mandatari i parë për formimin e Qeverisë, por një gjë e tillë po shihet e vështirë nga analistët kosovarë pa paguar edhe një çmim të shtrenjtë. Qeveri me serbët faktorë ose qeveri me shqiptarët e duke përgjysmuar postet në ekzekutiv. Sakrificat …

Artikulli i plotë »

‘Pacolli dhe AKR i bashkohet Haradinajt, për formimin e Qeverisë së re’

Burime të Portalit Koha.net, bëjnë me dije se i nominuari për kryeministër nga koalicioni fitues i zgjedhjeve, PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka thënë se ka marrë mbështetjen e AKR-së dhe të një personaliteti të LDK-së që pritet të jetë deputet, për të formuar Qeverinë.Portali, të enjten vonë ka kontaktuar me Korab …

Artikulli i plotë »