Saturday , 17 March 2018

Arkivat e etiketimeve haradinaj

Haradinaj revoltohet me media: Jeni do gazetar horra, pyetje te fëmijëve, shuplaka ju kisha rreh (VIDEO)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur për shfuqizimin e gjykatës speciale. Gazetaret e pyeten se a është Daut Haradinaj ne listën e gjykatës speciale, dhe se ketë përpjeke për shfuqizim a është duke e bere për te dhe Lah Ibrahimin, …

Artikulli i plotë »

Befason Ramush Haradinaj: Për këto arsye u vra Oliver Ivanoviqi (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ekzistojnë disa motive të mundshme të vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Olliver Ivanoviq, por ka shprehur bindje se vrasja e liderit serb të Kosovës nuk është bërë nga shqiptarët.Në një interivstë për Televizionin Kombëtar të Kroacisë – HRT, Haradinaj deklaroi …

Artikulli i plotë »

E Pranon Ramush Haradinaj: Unë nuk jam mysliman, hoxhallarët i kisha rreh shuplaka gojës

Në një video që po bën xhiron nëpër rrjete sociale, ish-Kryeministri i vendit dhe pretendenti më i zellshëm për ta marrë ketë detyrë, në mënyrë të relaksuar dhe me nga pak humor u shpjegon një takim ndërkombëtarësh se cila është përkatësia e tij.“Me gjenerata familja ime kemi qenë shqiptar katolik. …

Artikulli i plotë »

Haradinaj ofendoi rend Amerikën e quajti palaço ambasadorin amerikan Delawie (Video)

Deklarata e ambasadorit të SHBA- vë në Kosovë, Greg Delawie, lidhur me tentativën për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, ku tha se disa nga komandantët e UÇK-së kanë kryer krime dhe duhet të përgjigjen para drejtësisë, ka ngjallur reagime të ashpra tek organizata e veteranëve të UÇK-së.Është nënkryetari i OVL-së së …

Artikulli i plotë »

‘Harrojeni’ Milaim Zeken, ‘kërcet’ mes Ramush Haradinaj dhe Frashër Krasniqit

Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikalo ka lëshuar sallën e Kuvendit të Kosovës, por pas kësaj i menjëhershëm ka qenë reagimi i deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi. Ai nuk ka pritur interpelancën për Rikalon që do të mbahet sot dhe ia ka drejtuar atij pyetjen, anipse mungonte në sallë…shtype reklamen …

Artikulli i plotë »