Monday , 19 March 2018

Arkivat e etiketimeve fundit

Alarm te Shqipëria: Ylli i ekipit lëndohet në stërvitjen e fundit para ndeshjes (FOTO)

Arlind Ajeti rrezikon të mos jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Italisë. Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare ka pësuar një dëmtim në stërvitjen e fundit të kuqezinjve, që në minutat e para duke lënë para kohe fushën e lojës. Futbollisti i parashikuar si titullar në qendër të mbrojtjes, është dëmtuar në …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Rrëzohet aeroplani, të paktën 44 të vdekur (Video)

Një avion pasagjerësh raportohet të jetë rrëzuar në një aeroport në Wau, Sudani jugor, të gjithë pasagjerët dyshohen të kenë vdekur, transmeton portali arbresh.info. Në fotografitë e publikuara nga National Courier tregojnë avionin e djegur në aeroportin Wau. Media lokale ka thënë që të gjithë pasagjerët dyshohen të kenë vdekur./Arbresh.info …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Gjermanaia dhe Britania i dërgojnë mesazh të qartë Kosovës për Ushtrinë

Vendet e QUINT-it presin që autoritetet kosovare të konsultohen me ta rreth ndërrimit të misionit të FSK-së. Sipas tyre, për Kosovën duhet të jetë prioritet ruajtja dhe zhvillimi i marrëdhënieve me partnerët ndërkombëtarë Vendet e QUINT-it, respektivisht përfaqësuesit e tyre, të cilët janë me mision në Kosovë, u kanë bërë …

Artikulli i plotë »