Tuesday , 24 April 2018

Arkivat e etiketimeve bombe

Hallakam në Beograd: Bombë n’midis qytetit, menduan se i bombardojë NATO përsëri (Pamje)

Një shpërthim i fuqishëm tronditi pak para 23 orë, në afërsi të qendrës “Business Center Ju” në rrugën Mihajla Pupina ne Beograd, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar mediave serbe.Nga ky shpërthimi, për cka qytetarët flasin si duket të ishte bombë, nuk ka të plagosur.Jozyrtarisht, është supozuar …

Artikulli i plotë »

Po vjen! I papërmbajtshëm! Cikloni bombë do përfshijë brenda orësh vendin e mijëra shqiptarëve

I njohur si cikloni bombë, stuhia e fuqishme është përshkruar nga meteorologët si uragani dimëror dhe pritet të godasë verilindjen e SHBA këtë javë, duke sjellë erëra shkatërruese në rajonin e prekur prej disa ditësh nga një i ftohtë vdekjeprurës. Qyteti i Nju Jorkut po përjeton temperatura të ulëta rekord …

Artikulli i plotë »

LAJM BOMBË: Beogradi flet…po të ishte Ibrahim Rugova , Kosova…

Kryetari i të Majtëve të Serbisë, Borko Stefanoviq, vlerëson se dialogu i brendshëm për Kosovën “nuk është dialog, por monolog i brendshëm i Vuçiqit”.Ndërsa kryetari i Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq, ka thënë se “parimisht mbështet idenë për dialog, por me dy kushte”, raportojnë mediet e Beogradit.Duke klikuar në hapsiren …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit: Sulmoi me bombë kryeministrinë, i riu tregon në polici arsyen: Qëllova sepse …

Një i ri nga Fieri është arrestuar pasi ka sulmuar me një bombë molotov kryeministrinë në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Ardian Peshtanaku është prangosur nga Garda dhe më pas iu dorëzua policisë. I pyetur se cili ishte motivimi i veprimit të tij, Peshtanaku është shprehur se hodhi shishen e benzinës …

Artikulli i plotë »

E fundit: Meta bën deklaratën “bombë” nga Lezha: Më qëlluan aktivistin me pistoletë, do ketë surpriza

Kundrejt dhunimit të aktivistit të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Lezhë, ka reaguar vetë Ilir Meta, i cili ka shkuar në këtë rreth për të mbështetur militantë e tij. Ai ka vizituar në banesë të dëmtuarin, Florian Dushukun, i cili është dhunuar nga eksponentë të tjerë të PS-së. Meta e …

Artikulli i plotë »