Tuesday , 24 April 2018

Arkivat e etiketimeve berisha

‘Çartet’ krejt Kimete Berisha “godet” Ramushin dhe gruan e tij, Anitën: Ti Rambo dhe…, duhet me…

Dje e sot u raportua se kryeministrit të Kosovës i është refuzuar viza nga Ambasada e SHBA-së në Kosovë, për të udhëtuar drejt Amerikës.Mediat e vendit raportuan për këto pretendime, ndërsa Ramush Haradinaj nuk i ka mohuar raportimet mediale, por ka thënë se do të pres për vizë derisa t’ia …

Artikulli i plotë »

Sali Berisha tregon se kush e vrau kolonelin Ahmet Krasniqi në Tiranë (Video)

Në emisionin Komiteti që transmetohet në RTV Dukagjini, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për vrasjen e kolonelit Ahmet Krasniqi në Kosovë. Berisha ka treguar nëse Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i shiteshin armët, apo ato i dhuronte Shqipëria.Ai ka folur për vrasjen e kolonelit, duke akuzuar shefin e Shërbimin …

Artikulli i plotë »

​Berisha-Visar Ymerit: Bashkëpunëtorët e Serbisë më parë flisnin tinëz kundër shqiptarëve, ti fole ashiqare…

Opinionistja Kimete Berisha ka reaguar ndaj një interviste të kreut të VV’së Visar Ymeri, për një medium serb. Ymeri në intervistë për mediumin në Beograd ka folur kunder disa poltikanëve shqiptarë të Kosovës. E Kimete Berisha, deklaratat e Ymerit që i cilëson kundër shqiptarëve i krahason me ato të bashkëpunëtorëve …

Artikulli i plotë »

Sali Berisha-Arbana Xharrës: Unë jam mjaft duduk, por ti je…

Kritikës së mirënjohur të politikës lokale, nacionale, rajonale e globale, Arbana Xharrës, duket se i ka hasur sharra në gozhdë teksa ka provuar që ta kritikojë ish-presidentin dhe ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha. raporton albanews.ch Berisha, i cili këto ditë ka vendosur çadrat në shesh me Partinë Demokratike, të cilën …

Artikulli i plotë »