Tuesday , 24 April 2018

Arkivat e etiketimeve arbana

Pyetet kur ka qenë hera e fundit qe ka kryer marrëdhënie me një mashkull, Arbana me përgjigjen e saj do ju lë pa fjalë (Foto/Video)

Ishte zgjedhur me e bukura në vitin 1996, kur ishte një vajzë e re dhe plot jetë. Ajo e tillë ka mbetur edhe tani, dhe që atëherë asnjëherë nuk është larguar nga jeta publike. Ndonëse shumë kush mund të ketë dëshiruar ta ketë në krah, Arbana Osmani nuk është martuar. …

Artikulli i plotë »

Sali Berisha-Arbana Xharrës: Unë jam mjaft duduk, por ti je…

Kritikës së mirënjohur të politikës lokale, nacionale, rajonale e globale, Arbana Xharrës, duket se i ka hasur sharra në gozhdë teksa ka provuar që ta kritikojë ish-presidentin dhe ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha. raporton albanews.ch Berisha, i cili këto ditë ka vendosur çadrat në shesh me Partinë Demokratike, të cilën …

Artikulli i plotë »

Opsss: Arbana Xharra: Albin Kurti është radikal islamik, dëshiron Kosovë neo-osmane (Video)

Kur voton VV-në voton Kosovën neoosmane dhe islamike, këtu s’ka askush më dilemë përveç falangave të tyre të verbuara ose radikale, të njejtit që i dërguan 400 veta në Siri. Partia e parëndësishme Fjala del vetëm si satelite e Kurtit! Arbana Xharra e ka kritikuar ashpër kandidatin për kryeministër të …

Artikulli i plotë »

Arbana Xharra godet rëndë Vetëvendosjen: Të rinjtë po i paguani ka 200-300 euro e po ua shpërlani trurin

Anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra, i ka goditur sërish Lëvizjen Vetëvendosje për manipulimin e të rinjve. Përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, duke marrë si shkas lajmet e rrejshme që po i prodhojnë të rinj të Lëvizjes Vetëvendosje, Xharra ka thënë se të rinjtë aty janë krejtësisht …

Artikulli i plotë »

Eskalon situata në debat: Arbana Xharra kepet keq Ylli Hoxhën(Video)

Gazeta Blic Një përplasje e ashpër ka ndodhur në një debat të drejtpërdrejtë televiziv zgjedhor ndërmjet Arbana Xharrës nga PDK dhe Ylli Hoxhës nga Vetëvendosje. Xharra, anëtare e re e PDK-së, dhe Hoxha, kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës, kanë shkëmbyer akuza me njëri-tjetrin në televizionin publik. Xharra ia …

Artikulli i plotë »

Shpërthen Erëza Vela, ia numëron Arbana Xharrës të gjitha poshtërimet që ua bëri grave tjera

Gazetarja Erëza Vela ka kritikuar anëtaren e PDK’së Arbana Xharra e cila u sugjeroi grave që janë kandidate për deputete që të kenë ‘kujdes me makiazhin gjatë fushatës zgjedhore’. Vela shkruan se Xharra duhet të ndalojë së përqeshuri gratë tjera sepse kur ushtronte profeisonin e gazetares, të gjitha gratë i …

Artikulli i plotë »

Aktivistët e Vetëvendosjes ia nderprejnë rrugen Arbana Xharrë dhe Kadri Veselit, ja çfarë ndodhi?

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, sot ka takuar qindra punëtorë shëndetësorë në Qendrën Klinike Universitare. Ai u ka premtuar atyre ndërtimin e spitalit regjional të Prishtinës brenda 4 vjetësh, i cili do të ndikonte në uljen e rasteve të trajtimit të sëmurëve nga ta, transmeton Indeksonline. Por, në mes tjerash, …

Artikulli i plotë »