Tuesday , 24 April 2018

Sali Berisha tregon se kush e vrau kolonelin Ahmet Krasniqi në Tiranë (Video)

Në emisionin Komiteti që transmetohet në RTV Dukagjini, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka folur për vrasjen e kolonelit Ahmet Krasniqi në Kosovë.
Berisha ka treguar nëse Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i shiteshin armët, apo ato i dhuronte Shqipëria.Ai ka folur për vrasjen e kolonelit, duke akuzuar shefin e Shërbimin Sekret të Shqipërisë për vrasjen e tij Fatos Klosin.Berisha ka thënë se është i bindur për personin që urdhëroi vrasjen e kolonelit nga Kosova dhe ky rast duhet të gjykohet nga Tribunali Special
Klikoni mbi reklamenme poshte shiko videon e plote…