Wednesday , 25 April 2018

URIME! Parlamenti Evropian jep lajmin për liberalizimin e vizave për Kosovën

Raportuesja në Parlamentin Evropian për çështjen e regjimit të vizave për Kosovën, Tanja Fajon ka thënë për Radion Evropa e Lirë se është vështirë të shënohen përparime në Bruksel sa i përket liberalizimit të vizave, nëse nuk arrihet ndonjë përparim përbrenda Kosovës. Ajo tha se topi tani ndodhet te politikanët …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit: Harroni vrasjen e Oliver Ivanoviqit Sapo ndodhi,Tronditet Kosova (Pamje)

Një Porsche 911 Turbo S, veturë sportive u nda në dy pjesë duke u shndërruar në një grumbull hekurash dje gjatë një aksidenti në qendër të kryeqytetit rus,Moskë. Sipas televizionit rus,RT,dy të rinj vdiqën në aksident njeri prej tyre ishte nga kosova djali i Hamdi Tushes,pasi shoferi humbi kontrollin e …

Artikulli i plotë »

‘Sputniku’ rus ‘dirdhë’ Serbinë me shkrimin e fundit, edhe publikisht e njohi

Ligjin për dygjuhësinë sipas të cilit gjuha shqipe dhe maqedonase janë të barabarta nuk mund ta parandalojë presidenti i Maqedonisë, edhe pse ky ligj është shkak i të ashtuquajturës fazë e federalizmit të Maqedonisë. Kështu shkruan portali shtetëror rus “Sputnik” i cili transmeton lajme për Ballkanin nga zyra në Beograd …

Artikulli i plotë »