Friday , 23 March 2018

Kështu i mbushin valixhet me para këngëtarët nëpër dasma shqiptare

Një këngëtare e muzikës popullore shqiptare ka publikuar në Facebook, grumbuj parash, përfituar nga bakshishet në një dasmë në Tetovë. Festat familjare, duke përfshirë edhe dasmat është bërë praktikë ndër shqiptarët e Kosovës dhe Maqedonisë që të organizohen gjatë kohës së pushimit të verës, kjo edhe për shkakun e ardhjes …

Artikulli i plotë »

E pabesueshme se cka i ndodhi Pacollit në Prekaz: Drenicasit e ndalin dhe i kërkojnë ta kryejë një punë (Video)

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj dhe zv/kryeministri, Behgjet Pacolli, ishin të pranishëm mbrëmë në varrezat e Jasharëve në Prekaz, me rastin e Manifestimit të Epopesë së UÇK-së. Pas përfundimit të “Natës së Zjarreve”, derisa zyrtarët e lartë të shtetit futeshin në vetura, për një çast Pacollit ‘ia zunë’ rrugën disa …

Artikulli i plotë »

E Pabesueshme: Rrëfen Gruaja nga Kukësi, Pas 4 vitesh martesë, burri mbrëmë më kërkoi të bëja diçka që nuk mund ta….

Një grua e ka ndarë dhimbjen dhe tronditjen në një letër prekëse. Kjo është historia e rrëfyer. “Mirëmbrëma të gjithëve! Pas 4 vitesh martesë burri më tha mbrëmë se dëshiron të ndahet me mua. E pranoj, që kemi pasur disa probleme dhe keqkuptime gjatë këtyre viteve, por kemi qenë besnikë …

Artikulli i plotë »

Pamje prekëse: Vëllai dhe motra të përqafuar, luftojnë sëmundjen e kancerit – në të njëjtën dhomë të spitalit (Foto)

Një vëlla dhe motër po luftojnë krah për krah me kancerin në dhomën e njëjtë të spitalit, pasi u diagnostikuan me një formë të rrallë të sëmundjes trashëguese. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Jacob Randell, 14 vjeç, dhe motrën e tij pesë vjeçare Sophia, të cilët …

Artikulli i plotë »

La pas djalin 1 vjeç/ Kjo është shqiptarja që ra nga ballkoni teksa hapte rrobat (detaje)

Është identifikuar shqiptarja e cila humbi jetën tragjikisht dje në Itali, Alma Ndoji, 28 vjeçare ra nga ballkoni i banesës ku jetonte në lagjen Rebocco (rruga “Duino”) të La Spezia-s, ku jetonte bashkë me djalin rreth 1 vjeç dhe bashkëshortin.:Per me shume shtyp rekklamm dhe shiko videon e plote: Ja …

Artikulli i plotë »