Monday , 23 April 2018

Gazeta greke publikon hartën për ndarjen e Maqedonisë, Shkupin dhe Kumanovën ia “dhuron” Serbisë! (Foto)

“Zgjidhja është një kufi me Serbinë“. Me këtë titull dhe me hartën e Maqedonisë së ndarë në katër pjesë, gazeta greke “Elefteri ORA” ka hapur ballinën e edicionit të saj të botuar të dielën më 21 janar. Siç vërehet, pjesa më e madhe e Maqedonisë sipas kësaj gazete duhet t’i …

Artikulli i plotë »

E Madhe kjo, Momenti kur Ibrahim Rugova ja mbyll gojën Millosheviçit (Pamje)

Rugova në Tribunalin e Hagës ndër të tjera mbron luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.Gjatë kësaj video Millosheviqi i parashtron disa pyetje provokuese Rugovës, ku i thotë se ia ka bërë disa lutje atij.Millosheviq: Ju thatë që UÇK-ja nuk ishte organizatë terroriste, pyetja ime është kështu; Në rast se UÇK-ja …

Artikulli i plotë »

Kini kujdes nga ky Virus, sepse është vdekjeprurës dhe mund të përhapet shumë thjesht përmes frymëmarrjes

Hulumtuesit kanë deklaruar se ne mund të kalojmë në grip vetëm duke marrë frymë normalisht. Ekspertët paralajmërojnë se nuk është e mjaftueshme që thjesht të lani duart, duhet edhe të shmangim dikë që është i sëmurë. E vetmja mënyrë do të ishte dërgimi në shtëpi i atyre që vijnë me …

Artikulli i plotë »

EKSKLUZIVE/ “Ai do të martohet me mua, Zoti më shpëtoftë!”, zbardhen mesazhet e Arielës para se ish-i dashuri ta vriste

Ngjarja tre ditëve më parë ku mbeti e vdekur Ariela Murati ka tronditur opinionin publik. Ajo u qëllua me armë zjarri nga ish-i dashuri i saj Aldison Belulaj.:Exluzive biseda e plote klikoni reklamen me poshte prit disa sekonda dhe video e plote do hapet:Shtype reklamen dhe shiko videon e plote:

Artikulli i plotë »