Monday , 19 March 2018

Një serb tenton ta vras një ushtar të UÇK-së, por i ndodhi “e papritura” (Pamje)

Në qershor të vitit 1999, në qendër të Prishtinës kishte ndodhur një incindet i jashtëzakoshem ku tre serbë donin ta vrsinin një shqiptar, pjestar UÇK-së.Një serb vazhdonte të qëllonte me pistoletë nga dritarja e ndërteseës në drejtim të shqiptarit i cili ishte fshehur pas makinës së tij.
Një tjetër serb që kishte një kallashnikov ishte gjithashtu në vendin e ngjarjes dhe ai shkoi për ta vrarë shqiptarin prapa makinës, por ndodhi e papritura: Ushtari i UÇK-së arriti t’ia marrë kallashnikovin serbit dhe ky i fundit në vrap iku në drejtim të serbëve të tjerë.Menjëherë kishin arritur sshtarët e KFOR-it në vendin e ngjarjes dhe bënë disa arrestime.Shoferi i makinës pohoi se ai ishte anëtar i UÇK-së dhe se serbët kishin qëlluar mbi të.per te pare videon klikoni mbi reklam…..