Wednesday , 25 April 2018

Lajmi fundit / ‘Millosheviq’ shfaqet midis Kosovës (Video)

Teatri i Graçanicës do të ketë një shfaqje kushtuar ish presidentit serb, Sllobodan Millosheviç dhe gruas së tij, Mirjana Markoviç.Jelena Bogavac do të jetë autorja e dramës e cila do të jetë një përmbledhje për jetën e ish kasapit të Ballkanit, shkruan Indeksonline.Drama është paralajmëruar që do të shfaqet në fund të muajit shkurt në të ashtëquajturin, Taetrin Kombëtar i Graçanicës.“Ne do ta interpretojmë Sllobodanin dhe Mirjanan si një çift të pandashëm të cilët janë të gatshëm të marrin vendime të mëdha. Do të interpretohen detaje nga jeta e tyre, shpërbërja e Jugosllavisë, luftat sllave dhe sfidat e tij në Kosovë. Më pas do të ketë detaje edhe nga situata në Hagë” ka thënë Jelena Bogovac:Kliko reklamen dhe shikoje videon e plote: