Tuesday , 24 April 2018

LAJM I FUNDIT : Tronditet Kosova Dhe Shqipëria Qëllohet bossi i kosovës me arme zjarri në Zvicer ..

Personi i dyshuar si kryes i veprës është një shtetas zviceran 43 vjeçar, me prejardhje të huaj dhe është kapur menjëherë, në vendin e ngjarjes. Pastaj janë kapur edhe dy të dyshuar, me shtetësi të Maqedonisë
Në një këmbim të shtënash me armë që ka ndodhur pasditen e të premtes në një treg në Niederurnen të Kantonit Glarus, është plagosur në këmbë një kosovar 35 vjeçar, shkruan agjencia e lajmeve SDA. Ai është transportuar me autoambulancë në Spitalin Kantonal të Glarusit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetë.
Per te pare videon e rastit klikoni mbi reklamenme poshte: