Monday , 19 March 2018

Gruaja e Ivanoviqit ‘shuplakë’ Daçiqit në varrimin e burrit të saj (Pamje)

Lule dhe qirinj për Oliver Ivanoviçin. Pa shumë fjalime dhe pa ceremoni shtetërore është varrosur lideri i serbëve të Mitrovicës. Homazhe kanë bërë edhe politikanët, nga kryeministrja Ana Brnabiq dhe përfaqësues të tjerë të politikës.Mijëra njerëz kanë ndjekur liturgjinë e shërbyer nga peshkopi Teodosije nga Kosova, shkruan abcnews, transmeton Gazeta NewBorn.Presidenti Aleksandër Vuçiç, homazhe do të bëja gjatë vizitës në Kosovë.Kliko reklamën më poshtë për shikuar videon: