Saturday , 21 April 2018

Sport

E fundit dit zie per boten,vritet Erdogani… (Video)

Regjisori turk Ali Avci është arrestuar pas shfaqjes së trailerit te filmit “Zgjimi”,film ky i cili rindërton grushtin e dështuar të shtetit në Turqi. Ngjarjet e këtij filmi rrëfejnë se si do kishte shkuar situata nëse grushti i shteti do kishte rezultuar i suksesshëm.Skena finale shfaqet në fund të trilerit,ku …

Artikulli i plotë »

Liverpooli i ”ndihmon” Kosovarit Adnan Januzaj për transferim te skuadra e madhe në Itali

Pavarësisht formës premtuese në fillim te Manchester United, duket që kosovari Adnan Januzaj nuk ka të ardhme në Old Trafford. Reprezentuesi i Belgjikës, i cili ishte rrallë në formë pozitive te skuadra e David Moyes gjatë sezonit të kaluar, duket se nuk është pjesë e planeve të Jose Mourinhos për …

Artikulli i plotë »

Fitoi 18 milionë euro nga meçi ndaj Klitschkos, por festa e Joshuas ishte shumë e thjeshtë

Kampioni botës, Anthony Joshua, jeton me këmbë në tokë, ashtu që e ka festuar në mënyrë shumë të veçantë triumfin e tij ndaj Wladimir Klitschkos. Boksieri i peshave të rënda realizoi fitore sensacionale në Wembley kundër veteranit ukrainas duke përfituar 15 milionë funte (18 milionë euro) nga ky meç. Mirëpo, …

Artikulli i plotë »

Skandaloze: Trukimi në futbollin kosovar, dëgjojeni bisedën e gjyqtarëve me trajnerin e njohur (Video)

Futbolli kosovar po del të jetë i përfshirë nga dallaveret dhe trukimet e ndeshjeve. Dyshimet e qarta u regjistruan në javën që e lam pas ku ndeshjet Ferronikeli-Drenica dhe Besa-Trepça flitej se ishin të kurdisura pasi që shumë baste janë luajtur paraprakisht që dy skuadrat të humbnin ndeshjen, anipse ishin …

Artikulli i plotë »