Monday , 23 April 2018

admin

Kështu i mbushin valixhet me para këngëtarët nëpër dasma shqiptare

Një këngëtare e muzikës popullore shqiptare ka publikuar në Facebook, grumbuj parash, përfituar nga bakshishet në një dasmë në Tetovë. Festat familjare, duke përfshirë edhe dasmat është bërë praktikë ndër shqiptarët e Kosovës dhe Maqedonisë që të organizohen gjatë kohës së pushimit të verës, kjo edhe për shkakun e ardhjes …

Artikulli i plotë »

E pabesueshme se cka i ndodhi Pacollit në Prekaz: Drenicasit e ndalin dhe i kërkojnë ta kryejë një punë (Video)

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj dhe zv/kryeministri, Behgjet Pacolli, ishin të pranishëm mbrëmë në varrezat e Jasharëve në Prekaz, me rastin e Manifestimit të Epopesë së UÇK-së. Pas përfundimit të “Natës së Zjarreve”, derisa zyrtarët e lartë të shtetit futeshin në vetura, për një çast Pacollit ‘ia zunë’ rrugën disa …

Artikulli i plotë »

E Pabesueshme: Rrëfen Gruaja nga Kukësi, Pas 4 vitesh martesë, burri mbrëmë më kërkoi të bëja diçka që nuk mund ta….

Një grua e ka ndarë dhimbjen dhe tronditjen në një letër prekëse. Kjo është historia e rrëfyer. “Mirëmbrëma të gjithëve! Pas 4 vitesh martesë burri më tha mbrëmë se dëshiron të ndahet me mua. E pranoj, që kemi pasur disa probleme dhe keqkuptime gjatë këtyre viteve, por kemi qenë besnikë …

Artikulli i plotë »