Monday , 23 April 2018

admin

Arbana Xharra e ‘godet’ rëndë Haradinajn: A mos prite që tash e tutje me…

Ish-gazetarja tash anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra ka kritikuar sjelljet e fundit të Haradinajt dhe politikanëve tjerë në raport me Amerikën.Ajo në facebook shkruan se “proamerikan nuk të bën një flamur në tavolinën e punës”.Sipas saj, me veprimet e fundit po shkatërrohet një aleancë e përhershme me shtetin e SHBA-së.“Amerika …

Artikulli i plotë »

Tradita vazhdon. Të shtëna me armë në një odë në Drenicë ku ishte Sami Lushtaku (Video)

Kryetari i Degës së PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku ka nisur një turne nëpër odat e Drenicës duke takuar strukturat e degës së partisë. Edhe sonte kishe një aktivitet në Vojnikë, ku pos tjerash, u përcoll me muzikë folklorike. Por krahas këngëve patritike ku i këndohej edhe gjeneral Lushtakut, janë …

Artikulli i plotë »

Dita Ndërkombëtare e Mbulesës, Deputetet shqiptare shkojn ne paralament me mbules, shikoni Duden bukuri e rallë..

Ky aktivitet ka për qëllim të hedhë dritë mbi mbulesën Islame si një e drejtë themelore për gratë myslimane.Ky aktivitet gjithashtu do të shërbejë si thirrje proteste kundër islamofobisë dhe sulmeve anti-Islame anembanë botës.Aktivitete të ndryshme pritet të mbahen që nga Kanadaja e Amerika deri në Indonezi e Filipine në …

Artikulli i plotë »

Milaim Zeka e publikon ‘top sekretin’ e Hashim Thaçit, i cili lidhet direkt me raportet amerikane

Ja shkrimi i tij: Me qoke koqe me Ameriken…!!! Ju kujtohen pergjimet telefonike, kur Hashim Thaçi po i thoshte Adem Grabovcit: -Po shkoje me lujte koqe ne Dragodan! Fjalen e kishte per ambasaden amerikane. Ishte koha kur vertete edhe luante, pasiqe ambasador ishte Kristofer Delli, te cilit, ashtu sikurse Hashes, …

Artikulli i plotë »

‘Çartet’ RAMBO, ia çon një ‘selam’ Albin Kurtit (Video)

Ndërkohë, sot, Albin Kurti, tregoi se pasi ka takuar dy ambasadorë, u ka treguar se Specialja do të shfuqizohet përmes një projektligji të sponsorizuar nga Qeveria e Kosovës.“Kurti, Mulhaxha-Kollçaku dhe Konjufca përsëritën qëndrimin e Lëvizjes VETËVENDOSJE! mbi padrejtësinë dhe dëmin që shkakton Gjykata Speciale por edhe për mungesën e seriozitetit …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Amerika dhe Britania marrin vendim tronditës, i japin fund ndihmës për Kosovën!

Iniciativa e një grupi të deputetëve, të cilët kanë gjetur përkrahje edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale ka shqetësuar tej mase ambasadat e shteteve të QUINT-it,Të cilët përmes një deklarate për medie kanë kërkuar nga liderët dhe …

Artikulli i plotë »