Thursday , 22 February 2018

Arkivat e etiketimeve tronditet

LAJMI FUNDIT: Tronditet Gjermania, Luftë mes Shqiptarëve dhe Serbëve, katër të…(Pamje)

Një mosmarrëveshje afatgjate, midis dy familjeve të mëdha serbe dhe shqiptare fqinje në Wuppertal-Vohwinkel të Gjermanisë, të hënën ka eskaluar në betejë të vërtetë. Katër persona kanë pësuar plagë të rënda dhe janë dërguar nëpër spitale, Policia gjermane tashmë i ka filluar hetimet më të hollësishme, kamerat në gjermani e …

Artikulli i plotë »

Tronditet Shqiptaria: Tragjedi e madhe, Erërat marrin me vete avionin përplaset me ndërtesat, shumë të plagosur shqiptarë, ka edhe të….(Kujdes Pamjet)

Moti i keq dhe erërat e forta që kanë mbërthyer Evropën, për pak sa nuk kanë shkatuar një tragjedi kombëtare. Një aeroplan është përplasur me një ndërtesë pasi erërat e forta e kanë zhvendosur nga hapësira e parkimit, duke e “marrë me vete”. Mediat raportojnë se pjesa e përparme e …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: ‘Tronditet’ Shqipëria, Sapo ndodhi, Atentat me armë, plagoset…(VIDEO)

Sipas informacioneve të para nga burimet policore,një person ka mbetur i plagosur dhe se ai është punonjës i Policisë Bashkiake të Shijakut. I plagosuri është identifikuar si Shpend Rama, 40-vjeç. Ai ka marrë një plumb në gjymtyrët e poshtëm dhe është shtruar në spital,ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën, Ngjarjen …

Artikulli i plotë »