Friday , 24 November 2017

Arkivat e etiketimeve shume

E fundit / Shokuese: ‘Zbulohet’ diçka shumë tronditëse rreth luftës së UÇK-së, bëhet publike

Politologu kosovar, Shkëlzen Gashi ka folur për shumë gjëra në një intervistë për “Kosovo 2.0”, mes tjerash për Vetëvendosjen, anëtarin e saj Albin Kurtin e luftën e UÇK-së, për të cilën është i bindur se është udhëhequr pothuajse fund e krye nga kriminelë. Gashi, thotë se pohimin e tij do …

Artikulli i plotë »

Lajmi Fundit : E FUNDIT / Harrojini koalicionet sapo erdhi një lajm shumë I mirë për liberalizimin e vizave

Ministrja në largim, Mimoza Ahmetaj, ka thënë se një ndër pikat kryesore që do të vendosen në agjendën e Qeverisë dhe legjislativit të ardhshëm do të jetë liberalizimi i vizave. Një ndër pikat kryesore që do të vendosen në agjendën e Qeverisë dhe legjislativit të ardhshëm do të jetë liberalizimi …

Artikulli i plotë »

Publikohet sondazhi i parë pas mbylljes së kutive, kjo parti merr më shumë se 70 mandate

Ora News dhe IPR Marketing kanë publikur Exit Poll-in vetëm pak minuta pas përfundimit të procesit të votimit. Në rang kombëtar sipas Exit Poll-it të Ora News dhe IPR Marketing Partia Socialiste merr 45-49% të votave, Partia Demokratike merr 30-34 %, Lëvizja Socialiste për Integrim 11-15%, LIBRA 1-3%, PDIU 3-5%. …

Artikulli i plotë »