Friday , 24 November 2017

Arkivat e etiketimeve shume

Ky është rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së: Si e nisëm betejën e Koshares me hiç më shumë se 300 ushtarë

Agron Jusufi pjesëmarrës në betejën e Koshares dhe bashkëluftëtar i Agim Ramadanit e Sali Çekajt, ka treguar në Ora e Fundit në Klan Kosova se si me nëntë prill të vitit 1999, një ndër betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës e kishin filluar jo më shumë se …

Artikulli i plotë »

Pasi qe e pa fytyren e bijes se posalindur, babai i saj u frikesua aq shume saqe e braktisi familjen. 21 vite me vone ndodh nje mrekulli (Video)

Gjithcka filloi para 21 viteve kur Katya Nezhentseva lindi. Fytyra e saj ishte aq e cuditeshme saqe te gjithe frikesoheshin nga ajo. Lekura e saj plakej jo nga dita ne dite por cdo ore e me teper. Babai i Katya-s nuk mundi ta duronte kete situat dhe i braktisi vajzen …

Artikulli i plotë »

Lajm shumë i mirë për të gjithë ata që kanë patent shofer në Kosovë

Me datën 29.03.2017 u nënshkrua kontrata për projektin “e–testimi”, në mes të Ministrisë së Infrastrukturës dhe kompanisë përfituese “PBC” shpk. Në këtë kontratë parashihet kalimi i mbajtjës së provimit teorik për patent shofer nga forma manuale e deri tanishme, në atë elektronike. Sipas kushteve të kontratës kompania përfituese e tenderit …

Artikulli i plotë »