Tuesday , 20 February 2018

Arkivat e etiketimeve shqiptari

LAJMI FUNDIT: Egzekutohet me 10 plumba Shqiptari i forti në Brazil (Pamje për të rritur)

Një shqiptar nga Shqipëria sot ka mbetur i vrarë në mes të rrugëve të Brazilit me iniciale V.K, shtetas shqiptarë kaukazian 47 vjeç siç e kishin identifikuar policia Braziliane, për BrasilDailyNews.Në media lajmi bëri bujë pasi sipas policisë vrasja ka ndodhur mes dy grupeve rivale shumë të njohura për policinë, …

Artikulli i plotë »

E dashura s’e kishte mendjen, burri…Shqiptari sheh tradhtinë “live” (VIDEO)

Skenat që shohim në lokale, ku protagonistë janë të rinjtë shpeshherë na bëjmë të shpërthejmë në të qeshura nga mënyra si i shprehin ndjenjat e tyre. Këto hormone janë tipike zakonisht tek adoleshentët e jo tek moshat e thyera.Bar-kafetë janë vende që frekuentohen nga shumë njerëz dhe përkëdheljet e shumta …

Artikulli i plotë »

Shqiptari Ramazan Hysa, grabit argjendarinë si nëpër filma, e kërkon gjithë Europa

Ky është Ramazan Hysa, një 24 – vjeçar shqiptar ndaj të cilit autoritetet në Maltë kanë lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar. Ai akuzohet si një prej dy personave që të enjten e shkuar grabitën një argjendari në Tigne.Sipas asaj që shkruan MaltaToday, dy persona grabitën një argjendari, në pronësi të …

Artikulli i plotë »

Vdiq pasi i dha lamtumirën dashurisë së jetës, ja kush është shqiptari që humbi jetën në aksidentin tragjik (Video)

Shqiptari Morsi Gjezi, 34-vjeç, ka ndërruar në një aksident të ndodhur paraditen e sotme në Italinë fqinjë. Ai po udhëtonte në autostradën e San Marinos me një automjet të ngarkuar me rreth 20 ton mbeturina të ngurta, teksa u përplas në bordurën mbrojtëse anësore. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari po …

Artikulli i plotë »