Thursday , 23 November 2017

Arkivat e etiketimeve shqiptare

Tragjedi në familjen shqiptare, u mbytet fëmija në det teksa prindërit ishin në çadër!

Një fëmijë 6 vjeç, shqiptar, është mbytur pasditen e sotme në detin e Rosetos në Italinë fqinjë. Pavarësisht përpjekjeve për ta përmendur nga rojet e plazhit, personeli i ambulancës së Rosetos, dhe ndërhyrjes në vendngjarje të një helikopteri-ambulancë nga Pescara, Elidion B. ka humbur jetën. Për të zbardhur ngjarjen, po …

Artikulli i plotë »

Tragjedi për familjen shqiptare në Itali, iu mbytet në det djali 6 vjeç (Emri)

Një fëmijë shqiptar është mbytur në Roseto, Teramo në Itali. Sipas mediave italiane, 6-vjeçari shqiptar Elidion B. është mbytur pasditen e sotme, ndërsa ndodhet në plazh me familjen.Me gjithë tentativat për ta reanimuar nga rojet e plazhit dhe nga personeli i urgjencës, që ndërhyri me helikopter ambulancë, vogëlushi nuk mundi …

Artikulli i plotë »