Friday , 23 February 2018

Arkivat e etiketimeve shqiptare

E dhimbshme! Vdes kjo figurë e madhe shqiptare

Ka vdekur shkenctarja shqiptare e Universitetit të Vienës, Vlorë Mehmeti -Tershani.Lajmin e ka bërë publik drejtori i “KISCOMS”, Xheladin Ujkani përmes një statusi në Facebook.Shënimi i plotë:Pas një sëmundje të rëndë, në Vienë të Austrisë, në moshën 35 vjeçare ka vdekur shkenctarja shqiptare Vlorë Mehmeti –Tershani.Vlora Mehmeti – Tërshani, ka …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Tronditet estrada shqiptare, vdes Mentori, këngëtari i njohur i vendit

LAJMI FUNDIT: Tronditet estrada shqiptare, vdes Mentori, këngëtari i njohur i vendit Ka vdekur në moshë të re këngëtari i njohur i estradës shqiptare. Familjarë, miqë e bashkëpunëtor të Mentorit janë prekur nga lajmi për vdekjen e tij.vip Mentor Ejupi, vdiq derisa lajmin për vdekjen e tij e kanë shpërndarë, …

Artikulli i plotë »

Ja këngëtarja shqiptare që mori 38 mijë euro për një dasmë (Video)

Ja këngëtarja shqiptare që mori 38 mijë euro për një dasmë (Video) Kemi dëgjuar shpesh se këngëtarët fitojnë shuma të mëdha parash nga koncertet dhe aktivitetet muzikore. Një nga këta këngëtarë mesa duket është edhe këngëtarja shqiptare Shkurte Gashi, e njohur edhe si këngëtarja me zërin e veçantë për këngët …

Artikulli i plotë »

Zbardhet skema që përdorin prindërit shqiptarë për të lënë fëmijë rrugëve të Gjermanisë dhe Francës

Zbardhet skema që përdorin prindërit shqiptarë për të lënë fëmijë rrugëve të Gjermanisë dhe Francës Katër shtetas janë vendosur nën hetim për braktisje të të miturve, pasi, siç rezulton, ata janë rikthyer duke i lënë fëmijët jashtë vendit me qëllim azilin.. Ata u ndalën në aeroport nga ku më herët …

Artikulli i plotë »

Gjithçka filloi me një “follow” në Instagram, ajo që i tregoi modelja shqiptare djalit e bëri të luante mendsh

Gjithçka filloi me një “follow” në Instagram, ajo që i tregoi modelja shqiptare djalit e bëri të luante mendsh Historitë e “modeleve” të Instagramit të cilat postojnë foto të nxehta duke provokuar kështu djemtë e nisin më pas “pazaret” me ta, nuk kanë të mbaruar.Kështu një fans i faqes sonë …

Artikulli i plotë »

”Harrojeni” Linda Morinën, ky këngëtar po e ‘çmend’ krejt estradën shqiptare (Video)

”Harrojeni” Linda Morinën, ky këngëtar po e ‘çmend’ krejt estradën shqiptare (Video) Ai është njëri ndër reperët më të njohur në skenën muzikore. Bëhet fjalë për reperin Capital T, transmeton Gazeta Express. Vetëm pak kohë më parë Capo kishte publikuar projektin e tij të fundit “Pse po ma lun lojën”. …

Artikulli i plotë »