Friday , 23 February 2018

Arkivat e etiketimeve shqiptare

Rrëfimi tronditës i gruas shqiptare: Policët serbë më dhunuan dhe më lanë shtatëzanë (VIDEO)

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuare emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Zëra nga Ferri”; kushtuar grave të dhunuara në Kosovë. Një prej vajzave të dhunuara rrëfen se policët serbë e dhunuan dhe e lanë shtatëzanë. Çfarë ndodhi më pas me këtë vajzë? Dëgjojeni rrëfimin e saj.

Artikulli i plotë »

SKANDALOZE: Vazhdon tradita – Njohja e vajzave shqiptare nga rrethi i Shkodres me serbë beqarë të moshuar!

Agjencioni i”Bratsvo Jedinstvos” Agjencionet “Merli 2008″ nga Shkodra ‚Stara Rashka‘ nga Beogradi kanë organizuar gjatë festës së Vidovdanit një udhëtim për dhjetëra vajza nga rajone të ndryshme të Shqipërisë, të cilat kishin mbërri në krahinën e Rashkës, në trekufirin Serbi – Mali i Zi – Republika Srpska me qëllim që …

Artikulli i plotë »

Shikoni se cka ndodh në një dasëm Shqiptare mes dy Kunatave! (Video)

16737169_417689748567778_7121997100455297024_n by revistaime Jeni bërë ndonjëherë kuriozë të dini se çfarë ndodh në një dasmë shqiptarësh në Itali? Të martohesh me tradita shqiptare në një vend të huaj? Për këtë kanë folur në emisionin “Magazine” të Alban Dudushit, dy kunata shqiptare, Arta Nikaj nusja dhe kunata e saj Matilda Beqa. …

Artikulli i plotë »